Content

Szukaj w blogu

sobota, 8 lutego 2014

Chciałabym, chciała - luty/marzec

Red Rising. Złota krew Pierce Brown

Darrow jest zwykłym górnikiem w kolonii na Marsie. No, może nie takim zwykłym, bo wykonuje niebezpieczną pracę Helldivera. Jednak należy do najniższej kasty.W dodatku nie ma ambicji, żeby przebić się wyżej, zresztą w jego świecie to zwyczajnie niemożliwe. Człowiek rodzi się i umiera dokładnie w tym samym miejscu, w tym samym układzie. Lecz nagle w życiu Darrowa zdarza się coś, co sprawia, że wszystko staje na głowie, a niemożliwe staje się możliwe. Nieszczęście może człowieka przytłoczyć, ale może też zeń wydobyć niesamowitą energię. Dopiero kiedy chłopak wyrywa się z ciasnych ograniczeń kolonii, zaczyna dostrzegać, jak funkcjonuje świat, w którym przyszło mu żyć. W dodatku może w tym świecie zostać bogiem… a właściwie jednym z bogów. Jednak aby to osiągnąć, musi walczyć, zapomnieć w dużej mierze, kim był przedtem.

Patriota Marie Lu

Trzecia część trylogii Legenda autorstwa Marie Lu. Na początku, June i Day wiele poświęcili dla Rebubliki, a teraz stoją na progu nowej egzystencji – kraju pokoju, z nadzieją na zjednoczenie Kolonii. Oboje powrócili do łask Republiki: June pracuje wśród najwyższych kręgów rządu, a Day’owi zostało przydzielone wysokie stanowisko wojskowe. Ale właśnie wtedy, gdy pokój już jest bardzo blisko, wybuch plagi wzbudza panikę w Koloniach. Wojna znowu zagraża granicom Republiki. Ta nowa odmiana plagi jest bardziej śmiertelna niż kiedykolwiek, a June szybko odkrywa, że jedyny sposób na ocalenie Republiki, może kosztować Day’a wszystko, co ma.

Zagrożeni C.J. Daugherty

Akademia Cimmeria stała się dla Allie czymś więcej niż szkołą – była jej schronieniem. Jednak grupa ludzi powiązanych z rodziną dziewczyny próbuje zniszczyć wszystko to, co dla Allie ważne. Co gorsza, ktoś blisko związany z uczniami Cimmerii dopuścił się zdrady i wszystkich opanowuje paranoja. W obawie przed atakiem Nathaniela wybuchają wewnętrzne walki.
Jednak to nie uderzenia z zewnątrz należy się obawiać…
Wszystkie odcienie pożądania Samantha Young

Johanna Walker przywykła do tego, że zawsze nad wszystkim panuje. Do momentu, gdy na horyzoncie pojawi się mężczyzna, który sprawi, że Jo zacznie tracić kontrolę nad swoim ciałem i umysłem...
Na Johannie od dziecka spoczywał obowiązek opieki nad własną rodziną – matką alkoholiczką, a przede wszystkim młodszym bratem, Colem. To właśnie z myślą o tym, co byłoby dla niego najlepsze, podejmuje wszystkie życiowe decyzje. Nawet przy wyborze swoich partnerów kieruje się tym, czy będą oni w stanie finansowo pomóc jej i bratu – a nie prawdziwymi, namiętnymi uczuciami.


Jej wszystkie życia Kate Atkinson

W 1910 roku, podczas szalejącej w Anglii śnieżycy, przychodzi na świat dziewczynka. I umiera, zanim zdąży zaczerpnąć pierwszy oddech. W 1910 roku, podczas szalejącej w Anglii śnieżycy, rodzi się ta sama dziewczynka. I żyje, snując swoją opowieść.

Jak by to było, otrzymać od losu drugą szansę? A potem trzecią? Mieć nieskończoną liczbę możliwości, aby przeżyć swoje życie? Czy za którymś razem udałoby się ocalić świat przed przeznaczeniem, jakie jest mu pisane? I czy ktokolwiek chciałby to w ogóle uczynić?

Czytelnik podąża tropem Ursuli Todd, która raz po raz przeżywa najbardziej dramatyczne wydarzenia pierwszej połowy dwudziestego wieku.


17 komentarze:

 1. 5 marca będzie u mnie na blogu konkurs - do wygrania 2 egzemplarze "Red Rising. Złota krew" Pierce Brown - http://hugekultura.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Intrygują mnie książki pani Marie Lu. Kiedyś będę musiała się z nimi zapoznać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja czekam na Wszystkie odcienie pożądania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Równieź chciałabym Zagrożonych ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Jej wszystkie życia mogą być ciekawe. Czekam na recenzję z niecierpliwością! :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym razem nie widzę nic dla siebie, ale może kiedyś zrecenzujesz wszystkie te książki i zmienię zdanie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam bardzo dużo dobrego o serii "Wybrani", więc mam na nią ogromną ochotę. A o serii Lu oglądałam dużo filmików amerykańskich booktuberów, więc jak tylko uda mi się zdobyć - od razu przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Stąd chciałabym chyba tylko Red Rising. :) Nie czytałam jeszcze "Wybranych", ale też mnie interesują. Hm, nie pamiętam... Na pewno znalazłoby się coś na co czekam, ale w tym momencie sobie nie przypomnę. :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Red rising brzmi najciekawiej chyba :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Książkę Young bym przeczytała. ;]

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie mogę się doczekać "Red Rising", a także "Zagrożonych" oraz "Patrioty". Ten rok obfituje w tak interesujące premiery, że szok :o
  Pozdrawiam, Avenix

  OdpowiedzUsuń
 12. Zagrożeni, to chyba najbardziej pożądana pozycja. Na drugim miejscu stawiam Jej wszystkie życia. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wow, chyba umknęły mi "Jej wszystkie życia" bo opis obłędny! Muszę sprawdzić tę książkę, może być przewspaniała.

  OdpowiedzUsuń
 14. Od dawna chcę przeczytać książki Marie Lu i muszę wreszcie to nadrobić...

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja wcale nie słyszałam o Marie Lu, dziwne, skoro już ma za sobą całą trylogię... Może znajdę coś na LC, bo w bibliotece raczej jej nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdemu może coś umknąć. :) Ja słyszałam same pozytywy, każdy mnie namawia, żeby przeczytać, bo to świetne książki! Kiedyś muszę się zapoznać, ale to jeszcze dalekie plany.

   Usuń
 16. O "Wszystkich odcieniach pożądania" Samanthy Young czytałam wiele recenzji, a w dodatku pojawia się jeszcze na Twojej stronie, więc nie mam innego wyboru, jak ją przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń

Dzięki za odwiedzenie bloga. : )
Jeżeli zostawisz po sobie ślad na pewno Cię odwiedzę.

Czytelnicy:

Facebook

Było tu...

Przenieś się w czasie:

Kaśka podrywaczka - Marta Fox

Zaglądam:

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Wina Gwen Frost

Czwarta część serii Akademia Mitu.

Przed moimi oczyma mignęła twarz – najpotworniejsza, jaką kiedykolwiek ujrzałam. Mimo że ze wszystkich sił starałam się zapomnieć o tym, co się stało, widziałam go wszędzie. To był Loki – bóg złoczyńca, którego uwolniłam wbrew własnej woli. Powinnam była zgadnąć, że moja pierwsza prawdziwa randka z Loganem Quinnem zakończy się kompletną porażką. Gdybyśmy wpadli w zasadzkę żniwiarzy albo wdali się w jakąś przypadkową bójkę, byłabym mniej zaskoczona. Ale dać się aresztować podczas popijania kawy w modnej knajpie?Tego nie przewidziałam. Zostałam oskarżona o dobrowolne udzielenie pomocy żniwiarzom w uwolnieniu Lokiego z więzienia – a osobą, która prowadzi przeciw mnie rozprawę jest Linus Quinn, ojciec Logana. Najgorsze, że niemal wszyscy w akademii uważają mnie za winną tej zbrodni. Jeśli mam z tego wyjść cało i zdrowo, muszę się sama zatroszczyć o obronę…

Książka w mieście